Wij gebruiken cookies om uw ervaring beter te maken.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies
HP Poly Studio X72 All-In-One Video Bar
Artikelnummer
A4LZ8AA#ABB
HP Poly Studio X72 All-In-One Video Bar is te bestellen in veelvoud van 1
- Enable better collaboration in large rooms and elevate every meeting experience. With built-in AV AI technology, this all-in-one video bar makes communication effortless, so everyone feels included no matter where they are.
- The bigger the room, the more chances not everyone gets captured in the call. Easily extend audio and video as needed — just add Poly peripherals[1] to fit the needs of your space and easily join calls with the app of your choice.
- Get your rooms ready in no time. The native cloud video experience simplifies setup, use and management, or you can connect to any standards-based video platform with full H.323 and SIP support. No PC needed. No tricky connections. No time to waste.
- Containing recycled plastics[2] and shipped in paper-based packaging[3] derived from at least 60% recycled materials, this all-in-one video bar enables more impactful meetings in large rooms with less impact on the environment.
Categorie: Video conferentie systemen
| Artikelnummer | A4LZ8AA#ABB |
|---|---|
| EAN | 0198415349132 |
| Merk | HP Poly |
| Availability | Y |
No one gets left behind
Enable better collaboration in large rooms and elevate every meeting experience. With built-in AV AI technology, this all-in-one video bar makes communication effortless, so everyone feels included no matter where they are.
Big room? We’ve got you covered
The bigger the room, the more chances not everyone gets captured in the call. Easily extend audio and video as needed — just add Poly peripherals[1] to fit the needs of your space and easily join calls with the app of your choice.
Ready. Set. Join the call
Get your rooms ready in no time. The native cloud video experience simplifies setup, use and management, or you can connect to any standards-based video platform with full H.323 and SIP support. No PC needed. No tricky connections. No time to waste.
Made for big rooms and even bigger ideas
Don’t let the size of the room slow your team down during hybrid meetings. Easily set up the Poly Studio X72 all-in-one video bar with AI-enhanced video and audio technology, seamless scalability and flexibility to join nearly any cloud video call.
Don’t let the size of the room slow your team down during hybrid meetings. Easily set up the Poly Studio X72 all-in-one video bar with AI-enhanced video and audio technology, seamless scalability and flexibility to join nearly any cloud video call.
| Prestatie | |
|---|---|
| Type product | Videosamenwerkingsbar |
| Kleur van het product | Zwart |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.0 |
| Technische details | |
| Type product | Videosamenwerkingsbar |
| Kleur van het product | Zwart |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.0 |
| Pallet brutogewicht | 420 kg |
| Totale Koolstofvoetafdruk (kg of CO2e) | 110 |
| Algemene productveiligheidsverordening (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11006260_en-US-1.pdf |
| Video | |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Megapixels | 20 MP |
| Digitale zoom | 7,3x |
| Ondersteunde video-modi | 1080p, 720p, 2160p |
| Ondersteunde videoformaten | H.264, H.265, AVC |
| Ondersteunde grafische resoluties | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1400 x 1050 (SXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 3840 x 2160 |
| Maximale videoresolutie | 3840 x 2160 Pixels |
| Audio | |
| Stemcodecs | G.165, G.719, G.722, G.722.1, G.728, G.729A |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 20 W |
| Automatische versterking control | Ja |
| Aantal luidsprekers | 2 |
| Bestandsformaten | |
| Ondersteunde videoformaten | H.264, H.265, AVC |
| Poorten & interfaces | |
| Lijnuitgang | Ja |
| Lijningang | Ja |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type A | 2 |
| Aantal HDMI-uitvoerpoorten | 2 |
| Aantal HDMI-invoerpoorten | 1 |
| Aantal poortenUSB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type C | 1 |
| HDMI versie | 2.0 |
| Netwerk | |
|---|---|
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden | 10,1000,100 Mbit/s |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Camera | |
| Horizontaal gezichtsveld | 120° |
| Megapixels | 20 MP |
| Digitale zoom | 7,3x |
| Cameratype | Dubbele camera |
| Tweede camera resolutie | 20 MP |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Logistieke gegevens | |
| Pallet brutogewicht | 420 kg |
| UNSPSC-code | 45111902 |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 70 °C |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 15 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 5 - 95 procent |
| Warmtedissipatie | 65 BTU/h |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 840,2 mm |
| Diepte | 135,4 mm |
| Hoogte | 117,9 mm |
| Gewicht | 3,3 kg |
| Breedte verpakking | 920 mm |
| Diepte verpakking | 163 mm |
| Hoogte verpakking | 228 mm |
| Gewicht verpakking | 6,48 kg |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 920 mm |
| Diepte verpakking | 163 mm |
| Hoogte verpakking | 228 mm |
| Gewicht verpakking | 6,48 kg |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP Poly Studio X72 All-In-One Video Bar
Login for pricing
|
Bestseller
Logitech Rally Bar + Tap video confere...
Login for pricing
|
New
HP Poly Studio X52 All-In-One Video Ba...
Login for pricing
|
Lenovo ThinkSmart Core for Microsoft T...
Login for pricing
|
Popular
Cisco Room Bar Pro video conferencing...
Login for pricing
|
Yealink MVC S90-C5-004 video conferenc...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer |
A4LZ8AA#ABB
|
TAPRBGUNIAPP/EU/1
|
8D8K9AA
|
12VR0000MB
|
CS-BARPRO-K9
|
1106999
|
| Merk |
HP Poly
|
LOGITECH
|
HP Poly
|
Lenovo
|
Cisco
|
Yealink
|
| Type product |
Video collaboration bar
|
Group video conferencing system
|
Group video conferencing system
|
n.v.t.
|
Group video conferencing system
|
Group video conferencing system
|





